ליסטי – צעצועים, מתנות, טיפים

מה זה מגדל למידה

מגדל למידה הוא אביזר התופס פופלאריות רבה בשנים האחרונות. מדובר בעצם בשרפרף בעל דפנות המגינות על הילד מנפילה ומאפשרות לו לעמוד בצורה בטיחותית על יד משטחים גבוהים, כמו שיש או אי בישול. המטרה של המגדל היא לתת לילד אפשרות לעמוד לצד המבוגרים בזמן שהם מבשלים וכך לקחת חלק פעיל בבישול, מה שמקנה לילד תחושת בגרות ועצמאות.

מגדל למידה מתקפל

מגדל למידה הוא מוצר נפלא, אבל גם תופס לא מעט מקום בבית. במידה ואין הרבה מקום בבית כדאי לשקול לקנות מגדל מתקפל. קיימות שתי אופציות – מגדל מתקפל שנוח לאחסן בצד ומגדל שהופך לשולחן וכסא. כך בעצם יש לו שימוש נוסף והוא יכול להחליף שולחן וכסא קיימים וכך בעצם לא לתפוס עוד מקום.

מידות

חשוב לוודא לפני הקנייה מה גובה המגדל, כך שהוא יהיה נוח לשימוש עם השיש או השולחנות שקיימים בבית. ישנן אפילו אופציות של מגדל עם גובה מתכוונן.

מגדל למידה מחיר

המחירים של מגדל הלמידה אינם נמוכים, אך בצדק. המחירים נעים בין 300 ל-800 שקלים. הסיבה שמדובר ברהיט לכל דבר, הדורש עבודת נגדרות, שיוף וצביעה. זה כולל כמובן גם את שעות העבודה של הנגר, התכנון ועוד. 

מגדל למידה - עשה/י זאת בעצמך

אם בכל זאת תרצו לחסוך בעלות של מגדל הלמידה, תוכלו להכין אחד בעצמכם. לא מדובר בעבודה פשוטה ומהירה, ודרוש קצת כשרון נגרות וכלים מתאימים. ניתן לבנות את המגדל בקלות יחסית באמצעות שימוש בשרפרף של איקאה כבסיס. הוא מגיע בצבע עץ וגם בלבן. לשרפרף הזה מוסיפים 8 קורות עץ והמגדל מוכן. נשמע פשוט, אבל חשוב לדייק מאד במידות ולדאוג שהעץ יהיה חלק ומשוייף. ניתן למצוא ברחבי הרשת מדריכים רבים המסבירים בדיוק כיצד לבנות את המגדל. 

 

עוד נקודה חשובה היא הבטיחות.

מגדל הלמידה חייב להיות יציב ובטיחותי, לכן חשוב לבנות אותו בעצמו רק אם אנחנו עובדים בצורה מדוייקת ויודעים איך לייצר אותו בצורה נכונה. 

גם כשרוכשים את המגדל אצל נגר, חשוב לוודא שיש לו תקן בטיחות מתאים למוצר מהסוג הזה.

מגדל למידה יד שנייה

דרך נוספת לחסוך בעלות הקנייה היא לשקול לקנות את המגדל מיד שנייה. לעתים נוכל למצוא אותו למכירה במצב מצויין, בעלות נמוכה משמעותית. כך גם נתרום לאיכות הסביבה וגם נחסוך כסף ונלמד את הילדים ערכים של אכפתיות כלפי הסביבה.