ליסטי – צעצועים, מתנות, טיפים

משטח פעילות לתינוק

אחד הפריטים השימושיים ביותר לתינוקות ופעוטות הוא משטח פעילות. הוא מסייע להגנה מנפילות, מעודד זחילה ונעים יותר מזחילה על רצפה. קיים מגוון רחב של סוגים, צבעים ומחירים של משטחי פעילות לתינוקות.

משטח פעילות מתקפל

זה הוא הסוג הפופולרי ביותר. היתרון של המשטח הזה הוא קלות הקיפול והפריסה. בנוסף, הוא אינו תופס מקום רב בבית ואף קל מאד לניקוי (יתרון חשוב עם תינוקות ופעוטות). עוד יתרון שלו הוא העיצובים שבהם מגיעים המשטחים. לתינוקות שמתחילים להרים את הראש או לומדים לזחול, הציורים מהווים עוד מקור של עניין ומעודדים אותם להסתקרן וללמוד.

משטח לתינוק פאזל

סוג פופולארי נוסף הוא משטח פעילות שמורכב כמו פאזל. היתרון של משטח כזה הוא היכולת להרכיב אותו בצורה שונה בהתאם לחדר בו נמצאים, היכולת לקנות מספר חלקים כשנדרש וההרכבה יכולה אף להוות עוד פעילות יצירתית לילדים.

משטחי פעילות עבים

עוד סגנון של מזרון פעילות לתינוק הוא שטיח עבה. הוא עבה יותר משטחים רגילים. היתרון הגדול שלו הוא כמובן זה שהוא מעט בטיחותי יותר מבחינת הגנה בזמן נפילות.

מזרון פעילות רך

מדובר בעצם במזרון דק מבד. המשטחים רכים ונעימים למגע. החסרונות שלו לדעתי הם הניקוי (דורש כביסה במידה ומתלכלך, לעומת משטחים אחרים להם יספיק מגבון בלבד). כמו כן, הם מקשים מעט יותר על הזחילה ויתאימו יותר לתינוקות רכים ממש.

איזה משטח פעילות מומלץ

באופן אישי אני ממליצה על משטחי פעילות מתקפלים. הנוחות שבקיפול והפריסה, הניקוי והחסכון במקום בבית הם יתרונות חשובים וקריטיים בבחירה.

משטח פעילות עליאקספרס

עליאקספרס הוא אתר פופאלרי ומומלץ לרכישת משטחי פעילות. המחירים הוגנים והכי חשוב – יש המון ביקורות שמסייעות לקבל החלטה נכונה ומבוססת על דעות של משתמשים אמיתיים. המגוון באתר רחב מאד ואפשר למצוא משהו שיתאים לכל עיצוב ולכל טעם אישי.

איך מנקים משטחי פעילות

את המשטחים שאינם עשויים מבד כדאי לנקות בעדינות באמצעות מטלית לחה ולדאוג לייבש כמו שצריך ולא לקפל מייד כדי לא להרוס את הציפוי. משטחי בד ניתן לכבס לפי הוראות הכביסה שקיימות עליהם. בשימוש נכון, המשטחים יכולים להחזיק כמה וכמה שנים במצב מעולה.